Kategoriler
Alışveriş Sepetim

Sıkça Sorulan Sorular

Öncelikle bizlere ulaşarak ya da internet sitemiz üzerinden katılmak istediğiniz programı seçip, kayıt oluyorsunuz. Kayıt sırasında belirttiğiniz mail adresinize gelen kullanıcı adı ve şifre ile sisteme websayfamızdaki EĞİTİM GİRİŞİ üzerinden giriş yapabilirsiniz. Sisteme girdikten sonra uygulamalı ve konu anlatımlı videoları sırasıyla izliyor ve adım adım eğitim programını sanki özel ders alıyormuş gibi internet üzerinden öğreniyorsunuz. Her ders ile ilgili detaylı dökümanlara ve alıştırmalara yine web sitesi üzerinden erişebiliyorsunuz. Dersleri 30 gün içinde bitirmeniz gerekiyor. Dersleri bitirdikten sonra internet üzerinden 25 soruluk içerik değerlendirme sınavından geçiyorsunuz. Bazı eğitim programlarında ayrıca uygulama günlerine katılmanız gerekiyor. Bunları aşağıda detaylarıyla bulabilirsiniz.
Koçluk Programlarındaki sertifika süreci ; Koçluk eğitim programlarının videolarının izlenmiş ve eğitim kitaplarının okunmuş olması ve eğitim sonundaki 25 soruluk içerik değerlendirme sınavından 50 puan üzeri not almış olmanız sertifika almanız için yeterlidir. Bununla birlikte Ankara'da düzenlenen ve 1 gün süren Uygulama Günlerine ücretsiz olarak katılabilirsiniz. Bu uygulama günleri zorunlu olmayıp, isteğe bağlıdır. NLP Programlarındaki sertifika süreci ; NLP Practititoner ve NLP Master Practitioner eğitimlerinde eğitim programlarını eksiksiz tamamlamış olmanızın yanı sıra Ankara merkezde düzenlenen NLP Practitioner için 2 günlük gerçekleştirilen örgün eğitime, NLP Master Practitioner için 3 günlük gerçekleştirilen örgün eğitime katılma zorunluluğunuz vardır. Bu örgün eğitimlere katılabilmek için dersleri tamamlayıp, internet üzerinden yapılan sınavdan 50 puan üzerinde almanız gerekiyor. Diğer Programlarımız için sertifika süreci; Eğitim programını eksiksiz tamamlamak (en az %70 devam zorunlu) ve eğitim sonundaki sınavdan (en az 50 puan) geçer not almış olmak. Bazı eğitimler için duyurulan Sistemden verilen Proje ödevlerini teslim etmiş olmak. Aile Danışmanlığı Programlarındaki sertifika süreci ; Aile Danışmanlığı eğitim programlarının videolarının izlenmiş ve eğitim kitaplarının okunmuş olması ve eğitim sonundaki 50 soruluk içerik değerlendirme sınavından 50 puan üzeri not almış olmanız gerekiyor. Sonrasında eğitimlerde anlatıldığı şekilde bir aile ile en az 2 seans görüşme yapıp, video kayıt etmelisiniz. Ayrıca aileye doldurması için bazı ödevler veriyorsunuz. Sonra her ay düzenlenen 30 saatlik Süpervizörlük eğitimine Ankara'ya gelmeniz gerekiyor. Bununla ilgili her ay duyurular Etkinlik Takviminde yapılmaktadır.
Sınavda başarısız olmanız çok düşük bir oran olmakla birlikte hiç bir ücret ödemeden tekrar sınava girme hakkı veriliyor. Ancak sınav öncesinde mutlaka eksiklerinizi tamamlamanız gerekiyor. Amacımız sizleri yetkin hale getirmek.
Haklısınız NLP ve Koçluk eğitimleri uygulama ağırlıklıdır. Bununla birlikte internet üzerinden ders videolarının yanı sıra bir çok uygulama videosu da izleme fırsatınız olacak. Koçluk ve NLP eğitimlerinde yetkin ve beceri sahibi bir eğitmen olabilmeniz için her ay Ankara'da düzenlenen Uygulama Atölye Çalışmaları'na dilediğiniz kadar katılabilirsiniz. Ayrıca kafanıza takılan konular varsa bunları canlı derslerde giderme fırsatına sahip olacaksınız. NLP Eğitimlerinde internet üzerinden videoları izledikten sonra konuların çok daha iyi oturması için 2-3 günlük örgün eğitime herhangi bir ek ücret ödemeden katılma imkanınız var. Örgün eğitime katıldıktan sonra Uygulama Atölye Çalışmaları'na katılarak öğrendiklerinizi doğal bir beceriye dönüştürüyorsunuz. Bu konuda iddalıyız ve öğrenme garantisi veriyoruz.
Uzaktan eğitim programlarımız normalde örgün olarak Üniversite sertifika programında verdiğimiz konuları ve içeriği kapsamaktadır. Videoları notlar alarak dikkatli izler ve ders dökümanlarını okuyup, ders sonunda verilen ödevleri yaparsanız konu net bir şekilde anlaşılacaktır. Bununla birlikte eğitim programını aldığınız tarihten itibaren 6 ay içinde Ankara merkezimizde ve internet sitemizden duyurulan Türkiye'nin belli illerinde açılacak örgün eğitimlerimize ilave bir ücret ile katılma hakkınız saklı kalıyor. Böylece örgün eğitim programı ile eğitiminizi tamamlama imkanına kavuşuyorsunuz.
Bu eğitim programları uluslararası standartlarda ve profesyonel bir ekip ile kaliteli bir eğitim programı olarak hazırlanmıştır. Her eğitimde teorik bilginin yanı sıra, uygulamalı videolar bulacaksınız. Üstelik eğitimler profesyonel bir ekip ile profesyonel bir stüdyo ortamında, HD ses ve görüntü kalitesindedir. Ayrıca eğitimde yapılan uygulamalarla ilgili formlar ve dokümanlar sayesinde sizlerinde aynı uygulamaları yapmanız sağlanıyor.
Bu kaliteli eğitimi, sonunda devlet üniversitesi onaylı ve uluslararası geçerli sertifika ile taçlandırıyoruz. Yüksek Öğretim Kurumunun da açıklamış olduğu üzere Türkiye’de eğitim sertifikası verme yetkisi Y.Ö.K.’ün tanımış olduğu üniversitelerin Sürekli Eğitim ve Uzaktan Eğitim Merkezlerindedir. Şu anda bir çok kurum kendi yazıcısından çıkartıp imzalamış olduğu “sertifikaları” vermektedir ki aslında yasal olmayan bu belgeler sadece kursa katıldığınızı gösteren katılım belgesi niteliğindedir ve sizlere herhangi bir yetkinlik getirmemektedir. Ayrıca Türkiye’de Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)'ün tanımadığı adı üniversite olan kurumların onaylamış olduğu sertifikaların da hiç bir geçerliliği yoktur. Geçerli olabilmesi için YÖK tarafından tanınması gerekmektedir. Bu noktada en büyük farkımız kaliteli bir eğitimi dilediğiniz yerden ve zamanını kendiniz belirleyerek sonunda da geçerliliği kabul gören YÖK onaylı bir devlet üniversitesinin onayladığı sertifikayı ve sizlere Avrupa ülkelerinde mesleki statü kazandıran uluslararası onaylı sertifika eklerine sahip oluyorsunuz. Bu konuda daha detaylı bilgi için "Sertifika mı? Katılım Belgesi mi?" blog yazımızı okuyabilirsiniz.
Zamandan ve mekândan bağımsız olarak her yerden öğrenime ulaşabilme imkânı (seyahat, adres değişikliği, iş yerinden bağlanabilme vs.) İnternete bağlı her türlü cihazdan (bilgisayar, notebook, cep telefonu, tablet vs.) eğitim alabilirsiniz. Farklı coğrafi konumlarda bulunan öğretmen ve öğrencilerin canlı derslerde buluşması sağlanır. Kişi çalışma programını kendisi oluşturabilir. Örgün Eğitime göre daha düşük maliyeti vardır. Örgün eğitimde eğitmen aynı konuyu defalarca anlatamaz ancak uzaktan eğitimde videoları dilediğiniz sıklıkta izleyebilirsiniz.
Whatsapp